מטבחי יוקרה  - לאכול במטבח

ברוב המטבחים כיום נוכל למצוא שולחן לפינת אוכל קטנה ולא רשמית במטבח בנוסף לפינת האוכל הרשמית בסלון. איך בוחרים את השולחן המתאים לנו למטבח.

שולחן האוכל במטבח הוא המקום שבו קורה האקשן האמתי. שם מתקיימות השיחות הלא רשמיות כאשר חוטפים משהו קטן על הדרך או כאשר מנשנשים משהו  לצידה של אמא העובדת ליד ומבשלת במטבח. שם גם נאכלות הארוחות האינטימיות המשפחתיות ללא תוספת משפחה או חברים. ניתן אם כן להבין את החשיבות שיש לשולחנות המטבח.

התכנון והעיצוב של מיקום השולחן, גודל השולחן והחומרים שממנו הוא עשוי. גם אי במטבח יכול להיחשב כשולחן מטבח לצורך העניין וגם בו תושקע מחשבה רבה לגבי סוג השימושים שלו הוא מיועד.

סגנון השולחן צריך להתכתב עם סגנון המטבח

על מנת שכל המטבח יהיה בעל מראה אחיד ומושך, חשוב קודם לראות מה סגנון המטבח שלנו. האם מדובר במטבח קלאסי, מטבחי יוקרה או מטבח מודרני. בכל אחד מהם ישנו קו וסגנון המייחדים אותו. זה יבוא לידי ביטוי בעיצוב, בחומר הגלם ובצבעים שבהם נבחר. ניקח לדוגמא מטבחי יוקרה, במטבח מסוג זה הצבעים יהיו חמים יותר, לרוב נבחר בשולחן מעץ בעל גימורים וקימורים לעומת מטבח מודרני שבו הגימור יהיה חלק ושטוח מחומרים קרים כגון זכוכית או שיש. קיימים שולחנות יפים לכל אחד מסגנונות העיצוב. הנקודה המשמעותית היא לדעת להתאים כל שולחן הן לסגנון המטבח והן לצרכי המשפחה. כיום גם מטבח קלאסי, מודרני או מטבחי יוקרה יהיה לרוב אי באמצע המטבח לעיתים במקום השולחן ולעיתים כתוספת. בבואכם לבחור את השולחן זכרו כי יש להתאים אליו גם כסאות אשר יתאימו כך שאם בחרתם בשולחן בגובה סטנדרטי או בשולחן בגובה בר כמו אי, תצטרכו להתאים להם את הכיסאות המתאימים הן מבחינת הסגנון והן מבחינת המבנה.

זכרו כי אתם אלו ההולכים להשתמש במטבח ובשולחן ולכן תבחרו בתבונה ובהתאם לצורך שלכם ולאופן השימוש שלכם. איננה דומה ההתנהלות במטבח בבית אשר יש בו רק ילדים קטנים לבין התנהלות במטבח של בית עם מתבגרים או רק מבוגרים.