מטבח מודרני כחול
solid-wood-kitchen-wood-black-wooden-model-600x600

שיש למטבחים

הדברים שממנו מורכב המטבח

המטבח בבית הוא אחד החדרים אשר בו אנחנו משקיעים את מירב המחשבה בכל ההחלטות הנוגעות לעיצוב ולנוחות ובחומרי הגלם שממנו הוא בנוי.

במטבח סטנדרטי ישנם מספר מוקדים עיקריים שעליהם נתמקד בבואנו לתכנן מטבח.

משטחי העבודה

מטבח עם משטח עבודה נרחב הוא מאד יעיל. במידה ויש לנו מספיק מקום בחדר המטבח כדאי שנתכנן את משטח העבודה בצורה היעילה והמתאימה ביותר. ישנם סוגי משטחים שונים כגון נירוסטה, פלסטיק, או שיש. המשטח הנפוץ ביותר הוא משטח השיש. בחירת השיש היא חשובה ומשמעותית. מלבד איכות השיש, קיים גם מבחר גדול של צבעים אשר ניתן להחליט ולבחור. הצבע הזה יהיה משמעותי וייתן את הטון למטבח, חשוב לתאם בינו לבין שאר המטבח במיוחד כאשר מדובר במטבחים מעץ, חשוב שתהיה התאמה בין העץ לשיש.

מקומות האכסון

כל בית יחליט כמה שטח אכסון הוא צריך. לרוב יבחרו להשתמש במטבח בארונות, מגירות או קלאפות. כל אחד לפי העיצוב של המטבח שלו. במקרה של מטבחים מעץ יהיה החלק הזה משמעותי ביותר מכיוון שהבחירה בסוגי הארונות והמגירות ועיצובם היא זאת שתשווה למטבח את המראה שאותו אנחנו רוצים. בחירה בכמות הארונות במטבחים מעץ תכתיב את האווירה והסגנון שהמטבח ייצר.

כיור

יש לבחור איפה נמקם את הכיור, מאיזה חומר הוא יהיה עשוי ומה יהיה גודלו. הכל בהתאם לאופן השימוש שלנו במטבח ולטעם האישי. גם בבחירת הכיור יש לשים לב איך הוא משתלב עם השיש ואיזו סוג התקנה עושים לכיור בשיש.

מכשירי חשמל

כל מטבח יצריך מכשירי חשמל. ישנם המכשירים הגדולים, אלו שהם בגדר מכשירי חובה כגון מקרר, כיריים, תנור  וישנם כאלו המשתנים מבית לבית ברמת הנחיצות שלהם כגון מיקרוגל, מדיח, מיקסר וכן הלאה. כך או כך מכשירי החשמל הם חלק חשוב ואינטגרלי במטבח של ימינו ויש לקחת זאת בחשבון בעיצוב המטבח ולהתכוונן בעיצוב שלו על מנת שיתאים לכל המכשירים אותם אנחנו מתכננים להכניס למטבח.

נקודות אלו הן קצה המזלג בנוגע לעיצוב המטבח. יש לקחת אותן בחשבון ולהתייעץ עם מעצב מטבחים על מנת להגיע לתוצאה אופטימלית.